Gimcanet Biblioteca Universitària

Ir a contenido Ir a Estudios, Gobernanza y organización
Logo UA
Realizar búsqueda
Menú
Serveis
Logo Biblioteca Universitària   Biblioteca Universitària
Biblioteca Universitària

Gimcanet

 

Descripció

Premis

Preguntes i Formulari de resposta

Llistat de participants

Llistat de premiats

 

 

GIMCANET - DESCRIPCIO

 

El Servei de Biblioteques, amb la col·laboració del Vicerectorat de Tecnologia i Innovació Educativa, organitza la GiMcaNET. Aquesta activitat, que s'emmarcava en edicions anteriors en el Dia d'Internet, se celebra enguany el 26 de maig per a facilitar la participació de tot l'alumnat al coincidir el 17 de maig en dissabte.

La GiMcaNET consistirà en la resolució de 10 qüestions relacionades amb la recerca d'informació en diferents recursos electrònics accessibles a través d'Internet. Podran participar els alumnes de la Universitat d'Alacant de primer i segon cicle, que no pertanguen a cap altre col·lectiu universitari.

 

  • Per a poder participar, hauràs de fer-lo des del campus, connectant-te a la xarxa de la universitat, doncs algun dels recursos que necessitaràs consultar per a respondre les qüestions només són accessibles des de la pàgina de la Biblioteca de la Universitat.
  • Pots utilitzar qualsevol ordinador de lliure accés del campus o portar-te el teu propi. Es presten ordinadors portàtils i targetes wireless en les biblioteques de la Universitat d'Alacant.
  • Les preguntes es publicaran en aquesta web a l'inici de la GimcaNET, a les 11:00 hores del dia 26 de maig.
  • En quant hàgeu resolt les qüestions, hauríeu d'emplenar el formulari web, que es publicarà en aquesta pàgina a les 11:00 hores del dia 26 de maig, i on quedarà identificada la vostra participació, a més de l'hora i l'ordre de lliurament.
  • La llista de participants es publicarà en la mateixa pàgina Web, i s'anirà actualitzant periòdicament. El fet d'aparèixer en l'esmentada llista no implicarà que les respostes siguen correctes. Únicament reflectirà l'ordre de lliurament de les solucions.
  • Criteris de classificació:
  1. en primer lloc, es valorarà el nombre de respostes correctes
  2. en segon lloc, l'ordre de lliurament de les respostes

 

PREMIS

 

Els premis seran lliurats pel vicerector de Tecnologia i Innovació Educativa, D. Faraó Llorens Llarg, el dijous 12 de juny a les 13:30 en l'entrada de l'Edifici de la Biblioteca General. Els alumnes premiats haurien d'acreditar la seua identitat, mitjançant la presentació del DNI o la TIU.

Els premis són els següents:

 

  • 1er premi: Gimcanet Or: MP4 TÁCTIL 4GB
  • 2º premi: Gimcanet Plata: MP4 BLU SENS 2GB Micro SD
  • 3º premi: Gimcanet Bronze: MP4 DIFFERO DECIBEL 2GB
  • Del 4º al 8º: Diploma Gimcanet: MP4 DIFFERO DECIBEL 1GB
  • Del 9º al 15º:Esment Honorífic Gimcanet: MP3 MINI + FM 1GB

1er premi: Gimcanet Oro
MP4 TÁCTIL 4GB

1er premi: Gimcanet Or: MP4 TÀCTIL 4GB

2º premi: Gimcanet Plata
MP4 BLU SENS 2GB

2º premi: Gimcanet Plata: MP4 BLU SENS 2GB Micro SD

3º premi: Gimcanet Bronce
MP4 DIFFERO DECIBEL 2GB

3º premi: Gincanet Bronze: MP4 DIFFERO DECIBEL 2GB

Del 4º al 8º: Diploma Gimcanet:
MP4 DIFFERO DECIBEL 1GB

Del 4º al 8º: Diploma Gimcanet: MP4 DIFFERO DECIBEL 1GB

Del 9º al 15º: Esment Honorífic Gimcanet:
MP3 MINI + FM 1GB

Del 9º al 15º: Esment Honorífic Gimcanet: MP3 MINI + FM 1GB

 

GIMCANET - Llistat definitiu de participants
Per ordre de recepció.

 

Moreno Serrano, Sergio

Vivas Tejuelo, Luis Alberto

Lozano Marhuenda, Ruben

Sepúlveda Rubio, Carlos

Mora Valero, Gonzalo Jorge

Pastor Corrales, Ruben

Serrano Martínez, Daniel

Sánchez Cartagena, Victor Manuel

Campillo, Agulló, Noelia

Terol Sanchis, José Agustín

Pérez Ferrero, Hugo

Rivas Martinez, Juan Miguel

Fuster Verdú, Antonio David

Bleda Escribano, Miguel Ángel

Martínez Aroca, Diego

Guill Navarro,José Joaquín

Belloso López, Santiago

Guillén Tarazaga, Miguel A.

Garibaldi Rodríguez, Daniel

Raúl Bernabéu Tarí

Rico Puche, Isaac

Miralles, Granados, Manuel

Rodríguez Muñoz, Diego

Vicens Payá, Pablo

Valero, Raquel

Terrones Contreras, Alejandro

Álvarez Carrillo, Naïm

Martínez Martínez, María Desamparados

García Romero, Rocío

Soriano Asensio, Joan Ignasi

Chung Yoon, Sora

Sánchez Reinaldos, Francisco Luis

Mkrtchyan, Arman

Cano García, Silvia

García Romero, Rocío

Soriano Asensio, Joan Ignasi

Chung Yoon, Sora

Sánchez Reinaldos, Francisco Luís

Herráiz Robles, Diana

Martínez Gutiérrez, Sergio

Dotor Ballester, Isidro

Ruiz Sojo, José Manuel

Calvo Zaragoza, Jesús

Trigueros Molina, Jose M

Sáez Genestar, Alexandra

Soler Ortega, Pablo

Calderón Sánchez, Agustín

Delorgne, Natalia

 

GIMCANET - LLISTAT DEFINITIU DE PREMIATS

LLOC

NOM

PREMI

PUNTUACIÓ

ORDRE D'ENTRADA

1

Sergio Martinez Gutiérrez

MP4 táctil
Differo 4Gb

9.07

36

2

Jesús Calvo Zaragoza

MP4 Blue Sens
2Gb micro SD

9.07

39

3

José M. Trigueros Molina

MP4 Differo
Decibel 2Gb

8.87

40

4

Antonio David Fuster Verdú

MP4 Differo
Decibel 1Gb

8.83

13

5

Miguel Ángel Bleda Escribano

MP4 Differo
Decibel 1Gb

8.83

14

6

Diego Martínez Aroca

MP4 Differo
Decibel 1Gb

8.83

15

7

José Joaquín Guill Navarro

MP4 Differo
Decibel 1Gb

8.83

16

8

Isidro Dotor Ballester

MP4 Differo
Decibel 1Gb

8.57

37

9

José Manuel Ruiz Sojo

MP3 I-Joy mini
+ fm 1Gb

8.47

38

10

Victor Manuel Sánchez Cartagena

MP3 I-Joy mini
+ fm 1Gb

8.20

8

11

José Agustín Terol Sanchís

MP3 I-Joy mini
+ fm 1Gb

8.20

10

12

Silvia Cano García

MP3 I-Joy mini
+ fm 1Gb

7.96

30

13

Rocío García Romero

MP3 I-Joy mini
+ fm 1Gb

7.96

31

14

Noelia Campillo Agulló

MP3 I-Joy mini
+ fm 1Gb

7.66

9

15

Daniel Serrano Martínez

MP3 I-Joy mini
+ fm 1Gb

7.33

7